biedroneczki_icon

Publiczne Przedszkole nr 73
ul.Ceglana 4

Historia przedszkola

Nasze przedszkole powstało 15 kwietnia 1974 roku.

Pierwszym jego właścicielem była Stocznia Szczecińska im. Adolfa Warskiego.

Wówczas funkcjonowało jako Przedszkole Stoczni Szczecińskiej nr 3.

Zarówno pracownicy jak i rodzice dbali o ogród przedszkolny.

A w salach spokojnie bawiły się dzieci.

Pierwszym dyrektorem została Pani Anna Sławińska, która pełniła swoje obowiązki do 31 sierpnia 1991 roku.

1 września 1991 obowiązki dyrektora objęła Pani Barbara Kucharzewska. W tym też roku pzredszkole zoastało przemianowane na Przedszkole Miejskie nr 73.

W roku 2002 nowym dyrektorem została Pani Aleksandra Ziółkowska.

Proirytetem w pracy przedszkola została ekologia. Dlatego do nazwy Przedszkole Publiczne nr 73 dodano  EKOLANDIA.

W 2014 uroczyście obchodziliśmy 40 lecie powstania naszej placówki. Na uroczystość przybili byli pracownicy, długoletni partnerzy (LOP, Nadleśnictwo) oraz absolwenci. Niektórzy prezentowali swoje umiejętności taneczne, muzyczne, recytatorskie. Po oficjalnej części wszyscy uczestniczyli w Festynie Rodzinnym.

Linki